Horizont je bluegrassová skupina z Vysočiny, založená v červnu roku 2017.

 

Členové skupiny:

Blanka Pollaková – housle
Daniel Brož – banjo
Lukáš Toman – kontrabas
Petr Kučera – kytara

Všechny aktuality najdete na našem Facebooku.

 

Horizont

Jsme bluegrassová kapela z Vysočiny, hrající spíše modernější směr bluegrassu. Věříme však tomu, že na své si přijdou i stoupenci tradičnějšího bluegrassového proudu, pokud jsou alespoň trochu otevření tomu, rozšířit si své obzory. Hrajeme převážně americké bluegrassové písničky s vlastními českými texty.

I když za námi všemi již vesměs stojí nějaké ty roky hudebních zkušeností, v tomto složení hrajeme teprve od r. 2017. Prvotní nápad založit kapelu tohoto druhu vznikl ze strany Danka a Petra, ostřílených bluegrassáků, kteří již spolu za léta společného hraní tvoří hudebně nerozlučnou dvojici (před vznikem Horizontu hráli společně např. v kapele Blueskop). V době, kdy se rozhodli pro vytvoření nové hudební sestavy, ve které by se mohli hudebně realizovat dle svých představ, se po zralém uvážení rozhodli zkusit štěstí a vytvořit kapelu společně s Blankou a s Lukášem.

Danek je pravděpodobně nejzasloužilejší hráč, alespoň co se bluegrassu týče, a kromě Horizontu má dlouhodobé angažmá ještě v dalších kapelách (Petr mu někdy lichotivě přezdívá „hudební prostitut“). Horizont je však jeho hlavní kapelou, což je nám samozřejmě ctí.
Petr už se na hudební scéně, ostatně stejně jako celkově na tomto světě, pohybuje nějaký ten pátek a díky tomu, že nám v kapele kazí věkový průměr, si také vysloužil důvěrnou přezdívku „Junák“, společně s postem kapelníka. Tento post však stejně nikdo nebere vážně, takže jeho názor je zpravidla demokraticky přehlasován. Na druhou stranu, Petr to někdy ostatním členům kapely směle vrací prostřednictvím svých komentářů během vystoupení, protože v té době se pochopitelně nemohou bránit.
Blanka má zkušenosti z různých hudebních oblastí a seskupení, od klasické hudby přes country až k bluegrassu, ale v současné době se věnuje především hraní v Horizontu.
Lukáš hrál na basu/kontrabas před tím, než začal hrát v Horizontu, zhruba 3x, z čehož je patrný jeho hudební talent a možná, že i schopnost držet basu s ostatními členy kapely. Netřeba si tedy při vystoupení všímat všech těch krabiček, šňůr a všech ostatních zařízení okolo něj – opravdu hraje on a ne všechny ty věcičky okolo.

Kdybyste nám však nevěřili (a vlastně i v případě, že nám věříte) můžete si nás přijít poslechnout na některé z našich vystoupení nebo i na nějaký z jamů, kde hráváme i bez aparatury – rádi vás uvidíme!!!