Horizont je bluegrassová skupina z Vysočiny, založená v červnu roku 2017.

 

Členové skupiny:

Blanka Pollaková – housle
Daniel Brož – banjo
Lukáš Toman – kontrabas
Petr Kučera – kytara

Všechny aktuality najdete na našem Facebooku.

 

Horizont

Kapela Horizont byla založena v červnu r. 2017. Danek s Petrem už spolu hrají delší dobu, takže tvoří hudebně nerozlučnou dvojici, před vznikem Horizontu hráli společně např. v kapele Blueskop. V době, kdy přemýšleli o vytvoření jiné, nové hudební sestavy, se po zralém uvážení rozhodli zkusit štěstí a zkusit vytvořit kapelu společně s Blankou a s Lukášem.

Věnujeme se spíše modernějšímu směru bluegrassu, a to převážně americké bluegrassové písničky s českými texty. Konkrétní autory představí Petr v průběhu vystoupení.

Vzhledem k tomu, že hrajeme poměrně krátce, nemáme ani bohatý výčet již proběhlých vystoupení, ani vydaná CD, nicméně tento rok vystupujeme převážně v okolí Havlíčkova Brodu a Jihlavy. Během vystoupení kapely se určitě nějaké termíny dozvíte, koho by zajímalo, kde kapela vystoupila, může se podívat na stránky kapely – www.horizontband.cz nebo na Facebook.

Danek s Petrem jsou ostřílení bluegrassáci. Danek je pravděpodobně nejzasloužilejší hráč, minimálně co se bluegrassu týče, a kromě Horizontu má dlouhodobé angažmá ještě v dalších kapelách (Petr mu někdy lichotivě přezdívá „hudební prostitut“), nicméně Horizont je jeho hlavní kapelou. Petr už se na tom světě taky pohybuje nějaký ten pátek a celé kapele tím kazí věkový průměr. V Horizontu si díky tomu vysloužil důvěrnou přezdívku „Junák“ a post kapelníka, který je stejně vždy demokraticky přehlasován a jeho názor nikdo nebere vážně. Blanka má zkušenosti z různých hudebních oblastí, od klasické hudby přes country až k bluegrassu, ale v současné době se věnuje především hraní v Horizontu. Lukáš hrál na basu před tím, než začal hrát v Horizontu, zhruba 3x, z čehož je patrný jeho hudební talent. Těch šňůr a krabiček a různých zařízení kolem si netřeba všímat, opravdu hraje on a ne všechny ty věcičky.

Blanka je z Jihlavy, Danek z Polné, Lukáš z Havlíčkova Brodu a Petr téměř z Havlíčkova Brodu (celkově jsme tedy z Vysočiny).